iWoman.pl iWoman.pl

przejdź do listy blogów przejdź do serwisu

LogowanieRejestracja

Właśnie minęło 40 lat, kiedy to na początku lat 70 Diane von Furstenberg wymyśliła sukienkę kopertową Wrap. Sukienka szybko stała się ponadczasowym hitem. Symbolem wyzwolenia kobiet. W 1976 roku sprzedano ponad milion takich sukienek. Sukienka pojawiła się na okładkach takich magazynów jak: The Wall Street Journal i Newsweek, a Dianę von Furstenberg zaczęto porównywać do Coco Chanel. Sukienki upodobały sobie również gwiazdy i osoby publiczne między innymi: Madonna, Amy Winehouse, Michelle Obama. Sukienki nosiły też aktorki występujące w filmach np. Taxi Driver, American Hustle.

Dlaczego sukienka Wrap jest ponadczasowa? Co ją charakteryzuje?

Na pierwszy rzut oka sukienka wydaje się dosyć prosta w kroju. Bowiem składa się z trzech części materiału z kołnierzem lub bez, rękawami i paskiem o długości do kolan. Sposób ubierania tej sukienki to owijanie, zawijanie (i stąd jej nazwa) jednej części na drugą, tworząc przy tym najlepszy dekolt w kształcie V, w tak zwany serek. Na koniec wystarczy ją tylko związać miękkim paskiem w talii, robiąc kokardkę lub supeł i gotowe. Oryginalne sukienki były uszyte z dżerseju. Tkanina miała charakterystyczny wyraźny wzór, nadruk, który stanowi znak rozpoznawczy dla sukienek Wrap domu mody DVF (najnowsza limitowana kolekcja nosi nazwę: DVF + Andy Warhol).

Taki krój sukienki jest odpowiedni dla kobiet wszystkich kształtów i rozmiarów. Podkreśla biust, talię. Pomaga ukryć dodatkowe centymetry w okolicach brzuszka, bioder, ud. Wyrównuje proporcje sylwetki. Ta sukienka bardzo dobrze sprawdza się w czasie "9 miesięcy". Pasek wiązany w talii pozwala na dopasowanie sukienki do figury, potrzeb. Dodatkowo tkanina użyta do jej uszycia "opina wszystkie "dobre" części ciała i elegancko spowija inne". A wzór, nadruk sprawia, że sukienka jest ponadczasowa i wpisuje się w różne trendy.

Sukienka ta to nic innego jak tylko prostota stylu i może właśnie w tym tkwi jej fenomen...

Rada stylisty: do sukienki Wrap ubierz wysokie kozaki lub wysokie szpilki.


Zapraszam do obejrzenia relacji z otwarcia wystawy DVF 40 Journey of a Dress. Po wystawie oprowadza nas sama Diane von Furstenberg w towarzystwie modleki Coco Rocha. Wystawa trwa od 11 stycznia -  do 1 kwietnia, 2014 w Los Angeles.

Film znajduje się na stronie: www.dvf.com

Karolina Holka

 

 

 


Masz pytanie? Wyślij je do nas - eksperci@iwoman.pl . Najpopularniejsze tematy przekażemy naszym ekspertom.
2014-01-13 19:03
Ogólne Komentarze (0)

Komentarze